Daha önceki konularımda wordpress forum eklentileri üzerine bir yazı yazmıştım. Sonrasında wordpress forum eklentilerinden biri olan asgaros forum eklentisi ile ilgili detaylı bilgiler paylaştığım bir yazı daha kaleme almıştım.

wpForo forum eklentisi

wpForo forum eklentisi wordpress siteniz için mevcut en iyi forum eklentisinden biridir ve  ve size forum için kolay ve hızlı bir çözüm sunar. Kısacası bu forum eklentisi verimli ve profesyonel bir forum sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlıyor diyebilirim. Bu yazımda wpForu forum eklentisi hakkında dilim döndüğünce detaylı bilgiler vereceğim. Bir nevi bu eklenti ile ilgili ihtiyacınız olan her türlü bilgiyi bu yazıda bulacaksınız diyebilirim. Çünkü eklentinin özelliklerinden tutun da kurulumuna, kurulumundan tutun ayarlarına kadar her şeyi anlatacağım. Lafı çok da fazla uzatmadan konunun detaylarına bir iniş yapalım.
wpforo forum plugin

wpForo Eklentisi Özellikleri


 • Her türlü forum ve topluluk için ideal bir forum eklentisidir.
 • Diğer forumlardan wpForo'ya geçiş aracına sahiptir.
 • Tüm cihazlar için duyarlı bir forum sistemidir.
 • Gelişmiş forum üye profil sistemine sahiptir.
 • Sürükle bırak forum yönetim sistemi mevcuttur.
 • Farklı renklerde forum stilleri vardır.
 • Güçlü üye grupları sistemine sahiptir.
 • Sosyal ağ paylaşım tuşları mevcuttur.
 • Forum site haritası ve arama motorları için pingleme mevcuttur.
 • Forum üye puanları ve rozetleri sistemi mevcuttur.

Bunlar gibi daha sayamadığım bir sürü özelliği bünyesinde barındıran bir forum eklentisi olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. wpForo eklentisinin özelliklerine değindik. Şimdi de eklentinin kuruluma geçelim.

wpForo Eklentisi Kurulumu

Eklentiyi ister indirip FTP programları yardımı ile yükleyin isterseniz de sitenizin admin paneline giriş yapıp eklentiler/yeni ekle yolunu takip ederek arama kutusuna wpforo yazıp, gelen ekranda eklentinin yanında yazan hemen yükle butonuna tıklayıp yükleyebilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra etkinleştirip kurulum işlemini bitiriyoruz. wpForo eklentimizi kurduk ve etkinleştirdik. Şimdi sırada kategori, forum oluşturma ve ayarları var.
wpforo forum eklentisi kurulumu

wpForo Eklentisi Ayarları

wpForo eklentisini etkinleştirdikten sonra sitemizin admin panelinde sol tarafta Forumlar isminde bir buton meydana gelecektir. Mouse ile bu buton üzerine geldiğinizde açılan pencere şeklinde

 • Kontrol paneli
 • Ayarlar
 • Araçlar
 • Moderasyon
 • Üyeler
 • Gruplar
 • Tümceler
 • Temalar
 • Eklentiler

şeklinde başlıklar göreceksiniz. Artık bizim işimiz açılan bu başlıklarla olacaktır. Bu başlıklardaki ayarları kendimize göre yapacağız ve ortaya muhteşem özelliklere sahip sitemiz ile tam uyumlu çalışan bir forum sistemi ortaya çıkacaktır. Sol tarafta yer alan Forumlar butonuna tıkladığınızda kategori ve forumlar ekleyebileceğiniz bölüm karşınıza çıkacaktır. Yine eklenti kurulduğunda kurulmuş olan kategori ve forum üzerinde değişiklik yapabilirsiniz.

Şimdi lafı fazla uzatmadan bu başlıkları sırası ile ele alalım.
a. Kontrol Paneli : Dostlar kontrol panelinde kurduğunuz forumun istatistikleri, genel bilgi, sunucu bilgisi, forum bakım modu gibi başlıklar yer almaktadır. Bu başlıkta değişiklik yapacağınız tek bölüm forum bakım modu olacaktır. Burada sizin işinize yarayacak araçları kullanabilirsiniz.
b. Ayarlar : Forum sitenizin ayarlarının bulunduğu bölümdür. Forum siteniz ile ilgili her türlü ayarı burada yapabiliyorsunuz.
c. Araçlar : Bu bölümde ise forum sitesi için çok güzel araçlar mevcuttur. Bir forum sitesinin ihtiyaç duyduğu her aracı burada bulmak mümkündür.
d. Moderasyon : Ben bu bölüme tıkladığımda herhangi bir öge bulunamadı yazısı aldım. Dolayısıyla bunun ne işe yaradığını bende bilmiyorum.
e. Üyeler : Burada forumunuzun üyelerini göreceksiniz.Bu üyeler ilgili düzenlemeleri yapabilirsiniz.
f. Gruplar : Forumun gruplarını bulabileceğiniz, yeni gruplar ekleyebileceğiniz bölümdür.
g. Temalar : Siteniizn temasının bulunduğu veya değişik temalar bulabileceğiniz bölümdür.
ğ. Eklentiler : Dostlar wpForo eklentisinin birçok eklentisi mevcuttur fakat bu eklentilerin büyük çoğunlu ücretli eklentilerdir. Örnek vermek gerekirse mesela üyelerin birbirleri ile mesajlaşabilmeleri için eklenti satın almak gerekiyor. Yine forum sitenizde reklam yayınlayabilmeniz için eklenti satın almanız gerekiyor. Bu ve bunlar gibi birçok eklentiyi eklentiler bölümünde bulabilirsiniz.

wpForo forum eklentisi kurulumu ve ayarlarını anlattığım yazımın sonuna geldim. Bu eklenti bir forum sitesi için kesinlikle önerdiğim eklentilerin başında geliyor. Ayrıca eklentinin destek sitesi de mevcuttur. İstediğiniz zaman destek alabileceğiniz, sorunlarınızı dile getirebileceğiniz bir destek sitesinin olması bence en güzel taraflarından biridir.

Eklenti Demo : Demo                  Eklenti İndir : İndir

Post a Comment

Daha yeni Daha eski