Wordpress SEO Framework Ayarları ve Kurulumu

Sağlık üzerine içerik paylaştığım bir sitem var. Bu sitemi wordpress kullanarak oluşturdum ve uzun bir zaman dilimi boyunca SEO eklentisi olarak yoast seo eklentisini kullanıyordum. En çok kullanılan seo eklentisi olabilir ama nedense ben bir türlü ısınamadım ve sitemde de bu eklentiden istediğim verimi alamadım diyebilirim. Hal böyle olunca fırsat buldukça değişik seo eklentisi arayışlarına girdim ve sonunda istediğim gibi bir seo eklentisi bulduğumu söyleyebilirim.
wordpress seo framework eklentisi

İşte bu yazımda sitemde kurduğum seo eklentisi olan SEO Framework'u dilim döndüğünce anlatmaya çalışacağım. Bu arada ben eklentiyi indirdiğimde 80.000 kişi kurmuştu. Bu yazıyı yazdığımda bir bakayım dedim eklenti şuan itibari ile 100.000 barajını aşmış bulunmaktadır. Her eklentinin kendine göre özellikleri vardır ama bu eklenti birçok özelliği bünyesinde barındırıyor diyebilirim. Eklentinin en güzel yönlerinden biri Türkçe dil destekliyor olması ve reklamsız olması. Bütün bu güzel özelliklere ek olarak eklentinin sahip olduğu özellikler gerçekten de birçok ücretli eklentilerde bulunan özelliklerdir diyebilirim.

Wordpress SEO Framework Kurulumu

wordpress seo framework eklentisi kurulumu

Bu eklentiyi wordpress eklentilerini kurduğunuz gibi iki şekilde kurabilirsiniz. İster eklentiyi indirip FTP aracalığı yükleyip kurabilirsiniz. İsterseniz de sitenizin admin paneline giriş yapıp eklentiler/yeni ekle butonuna basıp arama kutucuğuna SEO Framework yazıp eklentiyi kurabilirsiniz.

Wordpress SEO Framework Ayarları

Eklenti kurulumunu yaptıktan sonra admin panelinin sol tarafında SEO adında bir buton oluşacaktır. Bu butona tıklıyoruz ve eklentinin ayarları karşımıza çıkıyor. Eklenti genel olarak;
Genel Ayarlar
Başlık Ayarları
Açıklama Meta Ayarları
Ana Sayfa Ayarları
Sosyal Meta Ayarları
Schema.org Ayarları
Robots Meta Ayarları
Web Yöneticisi Meta Ayarları
Site Haritası Ayarları
Besleme Ayarları
başlıklarından oluşmaktadır ve bu başlıklarında kendi alt başlıkları mevcuttur.

WordpressSEO Framework eklentisinin paneli Türkçe olduğu için ayarlarını yapmakta hiç zorlanma yaşamayacaksınız. Buna ek olarak zaten siz eklentiyi kurduğunuzda gerekli ayarlamaları kendi yaptığı için sizin ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Ama yok her ayarını ben kendim yapacağım derseniz de eklenti istediğiniz ayarı istediğiniz gibi değiştirme olanağı sunmaktadır.

Bu eklentiden önce neredeyse denemediğim seo eklentisi yoktu. Wordpress SEO Framework eklentisi gerçekten diğer seo eklentilerinden aşağı kalır hiç bir yanı yoktur. Aksine çok daha hafif, çok daha basit ve çok daha faydalı olduğunu düşünüyorum.
Eklenti hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve eklentinin indirmek için aşağıya eklentinin indirme sayfasını bırakıyorum.
Wordpress SEO Framework Eklentisi : https://tr.wordpress.org/plugins/autodescription/

Post a Comment

Daha yeni Daha eski