Asgaros Forum Eklentisi

Uzun yıllar boyunca wordpress ile site kura kura neredeyse wordpress ile ilgili her eklenti hakkında bilgi sahibi oldum diyebilirim. Yine blogumda daha önce wordpress için en iyi forum eklentisi başlığı ile bir içerik paylaştım. Bu yazımda orada kısa kısa bahsettiğim eklentilerden biri olan wordpress asgaros forum eklentisi ile ilgili dilim döndüğünce detaylı bilgi vermeye çalışacağım.
wordpress asgaros forum eklentisi
Wordpress çok kullanılan bir sistem olduğu için haliyle eklentileri de fazla oluyor. Wordpress site sahibi olup forum veya tartışma platformu oluşturmak içinde oldukça fazla diyebileceğimiz eklenti mevcuttur. Fakat var olan birçok eklenti ne yazık ki insanların ihtiyaçlarını tam olarak karşılayamıyor. İnsanların bu ihtiyaçlarını tam olarak karşılan bir eklenti olan asgaros forum eklentisi ise sahip olduğu özellikler ile ön plana çıkıyor. Dostlar eklentinin kurulumu ve ayarlarına geçmeden önce eklentinin özelliklerine biraz değinmek istiyorum.

Asgaros Forum Özellikleri

  • Oldukça güçlü bir editörü vardır.
  • SEO dostudur.
  • Reklam yönetimi mevcuttur.
  • Birçok dili desteklediği gibi Türkçe dil desteği de mevcuttur.
  • Profil ve üye listesi mevcuttur.
  • Anketler oluşturabiliyorsunuz.
  • İstatistikler mevcuttur.
  • Temaları mevcut olup aynı zamanda temalarını admin panelinden istediğiniz renge sokabiliyorsunuz.
Eklentinin özellikleri yukarıda verdiklerimden ibaret değildir. Ben sadece sahip olduğu önemli özellikleri anlatmaya çalıştım. Yoksa inanın eklentinin özellikleri bunlardan çok daha fazladır.

Asgaros Forum Eklentisi Kurulumu

Wordpress sisteminde eklentiyi iki şekilde yükleyebiliyorsunuz. Ya eklentiyi indirip FTP programları ile yüklemek veya sitenin admin paneline giriş yapıp sol tarafta yer alan menüden eklentiler/yeni ekle butonlarından yeni ekle ekranı açıldıktan sonra arama bölümünde asgaros yazıp eklentiyi yüklemek şeklinde olacaktır. Eklentiyi yükledikten sonra aktifleştirmek gerekiyor. Eklenti etkinleştirdikten sonra eklenti otomatik olarak yeni bir forum sayfası oluşturacaktır.
wordpress asgaros forum eklentisi kurulumu

Asgaros Forum Eklentisi Ayarları

Dostlar eklentiyi kurmayı geçtikten sonra eklentinin en önemli bölümü yani kategori/forum/alt forum ekleme ve gerekli ayarların yapılması kısmına geliyoruz.  Asgaros forum eklentisini etkinleştirdikten sonra sol tarafta Forum adında bir buton oluşuyor. Mouse ile forum butonu üzerine geldiğinizde yapı/görünüş/usergroups/ads ve setting adında butonlar göreceksiniz.
a. Yapı :  Yapı butonuna tıkladığınızda açılan yeni sayfada kategori ve forum ekleyeceğiniz alanlar görünecektir. Halihazırda bir kategori ve forum açılmış olarak geldiği ve izinler ona göre hazır olarak geldiği için silmenizi tavsiye etmiyorum. Adını değiştirip o şekilde devam etmenizi öneririm.
b. Görünüş : Bu bölümde tema renkleri ve yazı fontlarını değiştirebileceğiniz ayarlar bulunmaktadır. Kurduğunuz forumu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.
c. Usergroups : Bu alanda ise gruplarınızı oluşturabilirsiniz.
d. Ads : Bu bölümde kurduğunuz foruma reklam kodlarını ekleyip hangi reklamın nerede çıkacağını ayarlayabilirsiniz.
e. Settings : Adı üstünde bu bölümde forum ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
Bu eklentinin bir diğer güzel tarafı ise destek sitesinin olmasıdır. Herhangi bir konuda içinden çıkamadığınız bir durum oluştuğunda sorunlarınızı paylaşabileceğiniz ve destek alabileceğiniz destek sitesi mevcuttur.
Asgaros forum eklentisini, özelliklerini, kurulumu ve ayarlarını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım. Wordpress için en iyi forum eklentilerinden biri olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Eğer sizde siteniz ile uyumlu bir forum oluşturmak istiyorsanız asgaros forum eklentisi sizin için ideal bir forum eklentisi olabilir.

  Eklenti Demosu : demo/demo/button/#27ae60  Eklenti İndir : indir/indir/button/#27ae60

Post a Comment

Daha yeni Daha eski