Tumblr milyonlarca kişinin blog sahibi olduğu, milyarlarca paylaşımı bünyesinde barındıran ve kullanımı oldukça basit bir blog tarzı sosyal ağ sitesidir. Durum böyle olunca haliyle site arama motorlarında çok değerli hale geliyor ve webmaster dediğimiz kitle yani web site işiyle uğraşan kimseler bu sitede sahip oldukları blogun profiline kendi sitelerinin linkini eklemek istiyorlar.

Matrak Blog olarak bu yazımda tumblr profile link ekleme olayını anlatacağım. Zira normal yollarla Tumblr'a link eklenemiyor. Benim paylaşacağım yoldan eklerseniz çok kaliteli bir backlink kazanırsınız. Lafı fazla uzatmadan linkin nasıl eklendiğine geçeyim.
tumblr profile link ekle
Tumblr profiline link eklemek için yapmanız gerek şey ya bilgisayardan tumblr sitesine giriş yapmak ya da telefonunuza indirdiğiniz tumblr uygulamasından giriş yapmak olacaktır. Giriş yaptıktan sonra profilimize giriyoruz ve üst tarafta yer alan ayarların yanındaki görünümü düzenle butonuna tıklayıp aşağıdaki kodu proflimizde yer alan yazı alanına yapıştırıyoruz.

<a href="https://www.matrakblog.com/"target="_blank">matrak blog</a>code-box

Not : Yukarıda vermiş olduğum kodu eklerken gerekli link ve ismi değiştirin.

Tumblr profile link ekle olayı yukarıda anlattığımdan ibarettir. Yukarıda paylaştığım gibi yaparak çok kaliteli bir backlink kazanmış olacaksınız ve siteniz çok daha değerli hale gelecektir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski