Blogger Eskisi Kadar Aktif Değil

Blogger ülkemizde Blogcu servisinden sonra kullanıcılara sunulan en eski blog sistemlerinden bir tanesidir. Google’nin hizmetlerinden bir tanesi olan blogger dünya üzerinde kullanılan ve kullanıcı bakımından en yaygın olan blog sistemlerinin başında gelmektedir. Bloggerin bu kadar sık kullanılmasının en temel sebebi bir Google hizmeti olması ve arama motorları tarafından son derece hızlı bir şekilde index alabilmesidir. Blogger kayıt olan herkese istediği isim ve blogspot.com adı altında bir blog hizmeti sunmaktadır. Örnek olarak Bayburt adı altında bir blog sitesi açılacaksa uzantısı şu şekilde olacaktır. “ Bayburt.blogspot.com”
blogger eskisi kadar aktif değil
Blogger bir google hizmeti olduğundan blogger kaydınızı ancak google mail uzantısı olan gmail ile yapabilmektesiniz.  Blogger, ücretsiz olarak sunulan bir servistir alan adı ve barındırma hizmetlerinin de ücretsiz olması bloggeri en yaygın blog sistemlerinden bir tanesi haline getirmiştir.  Blogger kullanıcısı iseniz hazır blogger temalarından bir tanesini kullanabilir başka bir kullanıcının yazmış olduğu ücretli veya ücretsiz blogger temasını da kullanabilirsiniz.  

Blogger özellikle 2010 yılında son derece yaygın olarak kullanılırken günümüzde bu kullanıcıların sayısı giderek azalmaktadır. Aktif blogger yazıcıları günümüzde maalesef eskisi kadar bulunmamakta. Bunun en temel sebepleri arasında uzantı olarak blogspot.com alan adını eklemesi gelmektedir. Firmaların veya kişilerin kendi isimleri ile bir alan adına sahip olamamaları bloggerin değerini gün geçtikçe düşürmektedir. Bunun  yanında bloggerin sahip olduğu imkanların daha fazlasına sahip olan Wordpress blog sisteminin çıkması da bloggerin önündeki engellerden bir diğeri olarak sayılabilir. Blogger hazır temalarının kalitesiz olması, dünya üzerinde blogger tema kodlayan kişilerin az olması da bloggerin önünü kesmektedir. Blogger maalesef her zaman yerinde sayan bir blog sistemi olurken Wordpress gibi blog sistemleri her geçen gün kendisini geliştirmekte yeni ara yüzlerle kullanıcılara hitap etmektedirler.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski