Konuya giriş yapmadan önce Yandex Toloka nedir biraz ondan bahsedeyim. Yandex arama motorunun arama sonuçlarında yer alan istenmeyen durumdaki içerikleri arama sonuçlarından elemek için kurduğu, bunları yaparken de insanlardan yararlandığı bir sistemdir. Yani internet üzerinden belli görevleri yerine getirerek para kazanmak isteyenlerin son zamanlarda tercih ettiği bir sistem diyebiliriz.
Büyük arama motorları istenmeyen sonuçları ortaya çıkarmak ve elemek için yapay zekadan yararlanırlar. Yandex bunlara ek olarak bu içerikleri insanlara para kazandırarak hem içerikleri bir şekilde kontrol ettiriyor hem de kullanıcılara az da olsa para kazandırıyor. Kısaca bu sistemle bilgisayarın halledemediği basit görevleri yerine getirerek para kazanabilirsiniz.
yandex toloka

Yandex Toloka'ya nasıl üye olabilirim diye düşünüyorsanız onun da çok basit bir yolu var. Yapmanız gereken tek şey https://toloka.yandex.com.tr/ adresine girip üye olmaktır. Ödeme alma zamanı gelince sorun yaşamamak için üye olurken doğru bilgilerle üye olmaya dikkat edilmesi gerekiyor. Zaten sistemin Türkçe dil desteği olduğu için üye olurken hiç zorlanmayacaksınız.

Peki Yandex Toloka görevleri nelerdir diye soru sorduğunuzu duyar gibiyim. Bu konuya da biraz açıklık getireyim. Yandex Toloka görevleri arasında yandex haritalara gelen küfürlü yorumları silip, yerine düzgün yorumları onaylama görevi, herhangi bir yerin önüne gidip koordinatları doğrulamak, kurum doğrulama görevi, yandex haritalara kendini eklemiş kurumların doğru olup olmadığını onaylama görevi, yandex haritalara iki kere kayıt yapan bir yerin hangisinin kopya olup olmadığını belirleme görevi, yetişkin içerik ile ilgili görevler ve bunlara benzer bir dizi görevler bulabiliyorsunuz. Elbette sistemde her zaman görev bulamayabiliyorsunuz. Onun için üye olurken gerçek bilgilerinizle üye olmanız ve üye olduktan sonra size verilen eğitim görevlerini iyi bir şekilde yerine getirmeniz gerekiyor. Bu eğitim görevinde 60 puan ve üstü alsanız eğitimi bitirmiş oluyorsunuz ama siz eğitim görevini ne kadar yüksek bir puanla tamamlarsanız görev başına o oranda bir ücret alırsınız. Yani eğitim görevlerini en yüksek puanla tamamlamaya bakacaksınız. Birde eğitimi ne kadar yüksek puanla tamamlarsanız ona göre de görev alma ihtimaliniz oluyor. Kısaca Yandex Toloka işini düzgün yapacak insanlara ayrıcalık tanıyor diyebiliriz.

Yandex Toloka ile para kazanabilir miyim diye fikrimi soracak olursanız eğer gerçekten zamanınız varsa, görevleri hakkıyla yaparsanız, gerek masa başı görevlerine, gerek saha görevlerine gidebiliyorsanız çok rahat bir şekilde harçlığınızı çıkarabilirsiniz diyebilirim.Yandex Toloka sisteminden kazandığınız paranızı yandex money, paypal, skrill, papara ve payoneer ödeme araçlarını kullanarak alabiliyorsunuz.

Dostlar yandex toloka para kazanma gibi bir düşünceniz varsa yukarıda yazdıklarımı dikkate almanızı tavsiye ederim. Bir de birkaç görev yapıp hemen pes etmeyin. Zira bazı görevler size çok az miktar kazandırabiliriz. Zamanla çok iyi para kazandıran görevler de ortaya çıkacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski