Dünya dünya genelinde insanların çok büyük bir kısmı akıllı telefonlar ile işlerini yapıyorlar. Çok fazla fırsat sunan akıllı telefonlar milyarlarca insan tarafından kullanılıyor. Özellikle akıllı telefon piyasasında adını son yıllarda sıkça duyduğumuz bir telefon markasından bahsedeceğim.Hangi markadan mı bahsediyorum? Tabi ki de fiyat performans ürünlerini uygun fiyata satmasıyla adını duyuran Xiaomi markasından bahsediyorum. Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz bu akıllı telefon markası her geçen gün ön plana çıkmaya başladı. Aslında sadece bir akıllı telefon markası demek de yanlış olacaktır. Zira Xiaomi hemen hemen her alanda ürün üreten bir firmadır. Peki bir çoğumuzun ürünlerini kullandığımız xiaomi nerenin acaba hiç düşündünüz mü? Gelin bu ve buna benzer sorulara hep birlikte cevap arayalım. Zira cevaplanması gereken bir konu var ortada.
xiaomi nerenin malı

Xiaomi birçok tarafını belki bildiğiniz ama belki de birçok yönünü bilmediğiniz bir firmadır. Zira firma hem yeni bir firmadır hem de bizim ülkemize gelmesi yeni sayılır. Xiaomi akıllı telefonlar başta olmak üzere, mobil uygulamalar, dizüstü bilgisayarlar ve değişik alanlarda özellikle tüketici elektroniği alanında ürünler tasarlar, üretir ve satışa sunan bir firmadır. Firmanın ürünlerini her ne kadar ülkemizde görsek de şirket ağırlıklı olarak Çin, Hindistan, Singapur, Malezya, Endonezya, Filipinler , Brezilya ve Güney Afrika gibi ülkelerde genişleme gösteriyor. Bu saydığım ülkelerin yanında bu firmanın ürünlerini neredeyse dünyanın her tarafında bulmak mümkündür. Nasıl ki dünyada Aplle değerli bir marka olarak biliniyorsa Xiaomi'de Çin'de öyle bilinen bir markadır. Yani xiaomi için Çin'in Aplle'ı demek hiç de yanlış olmaz. Dünyanın en büyük dördüncü telefon üreticisi konumundaki xiaomi, yaptıkları kaliteli ürünleri ile aslında kendisine yakıştırılan bu gömleği hak ettiğini söyleyebiliriz.

Hangi Ülkenin: Çin
Kuruluş Yılı: 6 Nisan 2010
Kurucusu : Lei Jun
Alan: Tüketici Elektroniği, Bilgisayar Donanımı
Ürün: Cep Telefonu, akıllı telefonlar,tablet bilgisayarlar, akıllı ev teknolojileri
Resmi Sitesi: https://www.mi.com

Matrak Blog olarak xiaomi nerenin malı, xiaomi hangi ülkenin markası gibi yapılan aramalara duyarsız kalmadık ve konuyu bilgimiz dahilinde aktarmaya çalıştık. Bu konuyla alakalı bizimle paylaşmak istediğiniz bir şey varsa yorum olarak konu altında paylaşabilirsiniz.

5 Yorumlar

 1. Benimde telefonum Xiaomi ama gayet guzel bir telefon çinde üretildi diye kötü demek yanlış ben gayet memnunum alıcak insanlara düşünmeden almalarını öneriyorum

  YanıtlayınSil
 2. Uçuk fiyatları yüzünden Apple kullanamıyorum fakat Xiaomi en azından bu açığı daha uygun fiyatlı telefonları ile kapatıyor diye düşünüyorum. Ama şu an beni düşündüren en büyük ve tek sorun Çin'in Google ve ait olduğu ülkeyle yaşadığı sorunlar. Birçok şeyden desteğini çekerse Xiaomi telefon kullanıcısı olarak erişimlerimin sekteye uğramasını istemiyorum hiç.

  YanıtlayınSil
 3. Çin malı diyince herkesin aklına çakma yan sanayi mallar geliyor. Ancak bu Xiaomi çıtayı gerçekten yükseltti. Belki ilerde bende bir tane satın alabilirim. Arkadaşlarım tavsiye ediyor.

  YanıtlayınSil
 4. Şuan xiaomi almayı planlıyordum ama yattı galiba çinde üretilen bir telefon olduğu için virüslü olma ihtimali var. xiaomi nerenin malı olduğunu bilmeyen yoktur sanırım.

  YanıtlayınSil
 5. Çoğu ürün genellikle Çin malı oluyor. Xiaomi'nin de Çin malı olduğunu biliyordum, daha fazla bilgi almak için içeriği okudum.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski