Dünyada kullanılan sitelerin çok büyük kısmı wordpress ile kurulmuştur. Wordpress, bilginiz dahilinde her türlü site yapabileceğiniz bir platform ve oldukça da popüler bir sistem. Hal böyle olunca insanlar işlerini görebilsinler diye veya satmak için eklentiler yapmaya çalışıyorlar ve ortaya wordpress için muazzam bir eklenti havuzu ortaya çıkıyor.  Forumlar için insanlar genelde tek bir amaç için yani sadece forum için üretilmiş ücretli veya ücretsiz sistemler tercih ederler ama wordpress sitesine sahip insanlar da kullandıkları sistemle uyumlu, forum ihtiyaçlarını giderebilecek, sitesinde etkileşimi arttırabilecek bir wordpress forum eklentisi arayışına girebiliyorlar.
wordpress için en iyi forum eklentisi

Bu yazımda işte bu arayışlar sonucu ortaya çıkan wordpress forum eklentileri hakkında bilgi vermeye çalışacağım. Şimdi wordpress forum için bile birçok eklenti mevcuttur ama ben burada bütün eklentilere değinmeyeceğim. En çok kullanılan, en çok sevilen, insanların en çok memnun kaldıkları wordpress forum eklentilerini ele alacağım. Wordpress forum eklentilerini en çok indirilenden en az indirilenlere doğru sıralayarak anlatmaya çalışacağım. Sizleri fazla sıkmadan ben eklentileri anlatmaya geçeyim.

1. bbpress forum eklentisi

Bbpress forum eklentisi wordpress forum eklentileri arasında en çok indirilen ve kullanılan eklentisidir. Bu forum eklentisinin yapımında görev alan ekip wordpress sisteminin arkasındaki ekiptir. Dolayısıyla bu eklenti sırf bu saydıklarım için bile güven veriyor diyebiliriz. Eklenti size çok kolay, basit ve hızlı bir forum çözümü sağlayacaktır. Ayrıca bu eklenti benim tartışma forumumu yavaşlatır, güvenli değil, sunucularımın saldırıya uğramasına neden olacak gibi bir derdiniz olmasın çünkü dediğim gibi eklentinin arkasında kendini kanıtlamış wordpress ekibi yer alıyor. Aynı zamanda eklentinin çalışır durumdaki bir örneği halihazırda kullanmış olduğunuz wordpress sisteminin de forum sitesinde kullanılıyor. Yani bbpress eklentisi ile ilgili sorunlarınıza en kısa şekilde çözüm bulabileceğiniz bir forum mevcuttur. Bu oldukça önemlidir zira bir ürünün arkasında destek veriliyorsa o ürünü tercih edenlerin sayısı her geçen gün artacaktır.  Bbpress eklentisini kullanmak oldukça kolaydır. Sitenize muhteşem bir tartışma platformu oluşturmak için eklentiyi çok kolay bir şekilde kurabilir ve ayarlayabilirsiniz. Eklentiyi normal eklenti kurar gibi sitenize yükleyip etkinleştirdikten sonra sol tarafta ortaya çıkan ''Forumlar'' menüsünden forumlar, konular oluşturabilir ve diğer ayarları çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.
Bbpress forum eklentisinin bir diğer güzelliği ise ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek kadar tema ve eklentilere sahip olmasıdır. Yani bu eklenti için bir sürü tema ve eklenti mevcuttur. Eklentiyi incelemek ve indirmek için gerekli bağlantıyı aşağıya bırakıyorum.
Bbpress forum eklentisi : indir

2. wpForu forum eklentisi

Biraz abartılı gelebilir ama wpForu forum eklentisini muazzam buluyorum. Eklentiyi anlatmadan önce söylüyorum. Kesinlikle her konuda favorim olan eklenti budur. Gerek sahip olduğu özellikler ile gerekse de tasarımı ile beni kesinlikle kendine hayran bırakan bir eklenti olmuştur. Adamlar eklentinin tanıtım sayfasında eklentilerini wordpressin en iyi forum eklentisi olarak göstermişler. WpForu eklentisi oldukça zengin özellikli ve modern bir forum eklentisidir. Forumu istediğiniz gibi şekle sokmak mümkündür. WpForu forum eklentisini ücretsiz+ premium eklentiler olarak iki kısımda incelemek gerekir. Çünkü bu forum eklentisinin bazı özelliklerini ücretli eklentiler satın alarak kullanabiliyorsunuz.
wordpress wpforu forum eklentisi

WpForu forum eklentisi beş muazzam premium eklenti ile geliyor ve  çok daha profesyonel bir forum kurmak mümkün hale geliyor. Eklentiyi normal eklentiler yükler gibi yükleyip etkinleştirdikten sonra sol tarafta oluşan bağlantısından gerekli her türlü ayarlamaları yapabilirsiniz.
wpForu forum eklentisiindir

3. Asgaros Forum eklentisi

wordpress asgaros forum eklentisi
Wordpress için en çok aranan forum eklentilerinden biri de asgaros forum eklentisidir. Asgaros forum eklentisini bir sitemde kurmuştum ve oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim. Sahip olduğu özellikler gerçekten çok iyi özellikler ve bütün bu özellikleri bünyesinde barından bu eklentiyi ücretsiz olarak indirip kurabiliyorsunuz. Eklenti ile wordpress sitenizi hem muhteşem bir tartışma platformuna dönüştürebilirsiniz hemde mobil uyumlu bir foruma kavuşabilirsiniz. Aynı zamanda eklenti ile ilgili bir sıkıntı yaşadığınız kendi forumlarında destek talebinde bulunabiliyorsunuz.
Asgaros forum eklentisi : indir

Not : Wordpress için paylaştığım her üç forum eklentisi de Türkçe dil destekleyen eklentilerdir. Niye daha fazla eklenti yok diye düşünebilirsiniz. Bu üç forum eklentisi en çok aranan ve en çok indirilen eklentiler olduğu için bunları paylaşma gereği duydum.

6 Yorumlar

 1. bbpress forum eklentisi ni bende kullanıyodum gerçekten başarılı bir eklenti olmuş yeni kullanıcak olanlara önerebilirim

  YanıtlayınSil
 2. Ben kendim blogger kullanıcısıyım fakat wordpress kullandığım paravan bloglarımda da yine bloggerda kullandığım disquss yada facebook yorumları kullanıyorum ama yukarıdaki yorum eklentilerini daha önce denemedim. Birkaç tane paravan blog açıp bu eklentilerin farklarını vs. incelemek isterim. En ergonomik olanı hangisi ise onu kullanabilirim.

  YanıtlayınSil
 3. Wordpress dünya genelinde en çok kullanılan altyapılardan biri zaten. Forum eklentilerini kullanarak sizde kendi wordpress altyapılı sitenizde güzel forumlar kurabilirsiniz. Arşivime ekliyorum teşekkürler..

  YanıtlayınSil
 4. Bence en iyisi bbpress zaten indirmelerde de en iyi olduğunu kanıtlıyor. Wordpress için en iyi forum eklentisi diyebileceğim başka bir program yok bence

  YanıtlayınSil
 5. Bir aralar Wordpress kullanıyordum. Tekil bir web sitesi kurmak için bu eklentileri denemiştim. Fakat sonradan projeleri ayırma ve kendi yazılımımı kodlama kararı aldım. İhtiyacı olanlar için güzel bir içerik olacaktır.

  YanıtlayınSil
 6. Wordpress için en iyisi bence BBpress ancak wordpress dışında xenforo bi bakın derim :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski