Nerenin malı serimizdeki yazılarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımda volvo nerenin, volvo nerenin malı gibi sorulara dilim döndüğünce cevap vermeye çalışacağım.

Bahsi geçen firma yani Volvo, dünyanın sayılı TIR, otobüs, otomobil, iş makineleri ve endüstriyel motorlar üretimi yapan bir firmadır. Volvo cars  1999 isveçli volvo group tarafından Ford Motor Company şirketine satılmış ve sonrasında 2010 yılında Çinli Geely şirketine satılan ve sadece binek araba ve SUV üreten çok dayanıklı bir otomobil markası olarak bilinir. Bunların yanında Volvo Group uçak sanayisinden tutun finans sektörüne kadar birçok alanda faaliyet göstermektedir. 
volvo hangi ülkenin markası

Hangi Ülkenin : İsveç (Çin’e satıldı)
Kurucusu : Assar Gabrielsson ve Gustav Larson
Kurulduğu Yer : İsveç
Kuruluş tarihi : 14 Nisan 1927
Alan : Otomotiv
Resmi Sitesi : https://www.volvocars.com/tr

Volvo araçları sahip olduğu üstün güvenlikleri ile bilinmektedir. Daha devletler araçlarda güvenlik önceliğine girişmeden önce volvo araç güvenliğini artırmak için çoktan adımlar atmıştı. Volvo logosu yani simgesi oldukça anlamlıdır. Demirin antik simgesi olarak bilinen volvo logosu araçlarda kullanılan çeliğin dayanıklılığını anlatmak için özellikle seçilmiştir. Logonun bir diğer anlamı ise İsveç çeliğinin dayanıklılığına vurgu yapmaktır. Bu arada merak edenler için volvo Latince'de yuvarlanıyorum anlamına gelmektedir. 
Volvo hangi ülkenin markası ve benzeri sorulara bilgim dahilinde ve dilim döndüğünce cevap vermeye çalıştım. 

Post a Comment

Daha yeni Daha eski