Wordpress gibi blogger de site dünyasında kendine yer edinmek isteyenlerin tercih ettiği bir platformdur. Ülkemizde her ne kadar wordpress gibi veya diğer site kurulum platformları kadar çok kullanıcısı olmasa da webmaster olmak isteyenlerin veya başka bir deyişle site kurmak isteyen herkesin ilk olarak site açtıkları platformlardan biri de bloggerdir.
blogger tema siteleri

Blogger her ne kadar diğer site kurulum platformları kadar profesyonel siteler kurulmasa da karşılaştırma yapıldığında bazı özellikleri itibariyle diğer rakiplerine nazaran çok daha avantajlı bir duruma geçebiliyor. Mesela ben şahsen bu avantajları dikkate alarak böyle bir tercih yapma gereği duydum. Bir kere her şeyden önce hosting derdiniz olmuyor. Çünkü yukarıda bahsettiğim bazı platformlarda site kurabilmeniz için site dosyalarını barındırabileceğiniz bir alana yani hostinge ihtiyacınız olacaktır. Bu hosting için aylık veya yıllık bir para ödemeniz gerekiyor. Sadece bu da değil Siteniz hit aldığında bir bakarsınız hosting firmanız bu hosting paketi siteniz için yeterli değil bir üst pakete geçin veya size sunucu satalım derler. Bazen  de hosting firmaları kardeşim senin siten saldırı alıyor siteni bizim firmadan al nereye götürürsen götür umurumuzda değilsin diyebiliyorlar. Tabi bu durum hosting kötüdür veya hosting firmaları kötüdür gibi bir anlama gelmesin. Çok hitli olmasa da birçok hosting firması ile çalışmışlığım vardır. Ben sadece bu platformun bana göre olan avantajlarını dile getirmeye çalıştım. 

Konumuzdan da fazla uzaklaşmayalım zira konuyu toparlamam gerekiyor. Bundan birkaç yıl önceki blogger temaları ile şimdiki blogger temaları arasında dağlar kadar fark olduğunu söyleyebilirim. Bu biraz da arz talep meselesinden kaynaklanıyor. Çünkü bir ürüne talep olursa o ürünü üretmek, daha iyisini üretmek için birçok insan birbirleri ile yarışır duruma gelir. Sanırım blogger temalarında yaşanan güzel gelişmeleri de bunun gibi bir duruma bağlayabiliriz. Zira artık blogger temaları da diğer platformlardaki temalar ile yarışır duruma geldi. Hatta öyle blogger temaları var ki insan görünce adamlar yapıyorlar ya diyesi geliyor. Şahsen bazen öyle temaları görünce bu blogger teması mı diye şaşırdığım olmuştur. Bu konumuzda işte böyle güzel temaları yapan yani en iyi blogger tema sitelerini dilim döndüğünce sizlere anlatmaya çalışacağım.
en iyi blogger tema siteleri

1. TEMPLATEİFY

Sitemin temasını da satın aldığım bu yapımcının temaları gerçekten çok üst seviye temalar olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Hemen hemen her türlü temayı rahatlıkla bulabileceğiniz bir tema sitesidir. Temaları kesinlikle duyarlı ve çok hızlı bir tema sitesidir. Bende tema satın almaya çalışırken nasıl güvenebilirim diye tereddüt ediyordum ama risk alarak temayı satın aldım ve temayı satın alır almaz tema hemen mail hesabıma düştü. Tema ile birlikte tema kurulum dokümanları da gelmektedir. Ayrıca bütün temaların free versiyonlarını indirebilir sitenizde gönül rahatlığı ile kurabilir veya beğendiğiniz temayı satın alana kadar kurabilirsiniz. Diğer bir güzel tarafı da müşteri desteğinin olmasıdır. Zira tema ile herhangi bir sorunum olmamasına rağmen merak edip iletişime geçmiştim çok kısa sürede cevap verdiğini gördüm.

Tema yapımcısının sitesi : https://www.templateify.com/

2. IDNTHEME

Bu blogger tema yapımcısından tema satın almışlığım yoktur ama temalarının free versiyonlarını açtığım birçok blogger sitemde kurmuşluğum vardır. Ayrıca forumlarda bu tema yapımcısı ile ilgili temalarının kalitesine yönelik olumlu yazılar görmüşlüğüm mevcuttur.

Tema yapımcısının sitesi : https://www.idntheme.com/

3. GOOMSİTE

Bu tema sitesini webmaster forumunda görmüştüm. Uygun bir zamanda temalarına baktığımda gerçekten güzel temalarının olduğunu gördüm. Kendilerinden herhangi bir tema satın almışlığım yoktur. 
Tema yapımcısının sitesi : https://www.goomsite.net/ 

En iyi blogger tema siteleri ile ilgili olan bu yazım sürekli güncel kalacaktır. Benim bildiğin blogger tema sitelerini sizlerle dilim döndüğünce tecrübelerim dahilinde anlatmaya çalıştım. Benim bilmediğim ama sizin bildiğiniz blogger tema siteleri varsa yorum altında bizimle paylaşabilirsiniz.

6 Yorumlar

 1. siteler için çok teşekkürler en iyi blogger tema siteleri ile arattığımda karşıma siz çıktınız ve gerçekten güzel bilgiler teşekkürler

  YanıtlayınSil
 2. Farklı içerikler de keşfetmem gerektiğini düşünüyordum ve Matrakblog'da böyle bir konu buldum. Gerçekten isabet oldu. Matrakblog ailesine teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. Hocam blogger tema listesi olupta themeforest eklemeden olmaz.. Bu listenizdeki bütün sitelerle çalışmışlığım var fakat liste dışında themeforest benim için bambaşka bir yerde. Kısa bir araştırma ile bu siteyi de listenize ekleyebilirsiniz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız. Onu nasıl unuttum aklım almıyor. En kısa sürede onuda ekleyeceğim. Teşekkür ederim hatırlatmanız için.

   Sil
 4. Blog teması aramak için o kadar çok sayfa gezdim ki meğerse hepsi burada varmış. Blogger tema sitelerinde biraz daha tema olsa iyi olurdu.

  YanıtlayınSil
 5. Bir web site işleticisi olarak bu tema siteleri işime yarayacaktır, paylaşım için teşekkürler. :)

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski