Dostlar başlıktan da anlaşıldığı gibi sitenizi ekleyebileceğiniz çok çok kaliteli backlink listesi paylaşıyorum. Listeyi öyle bazılarının yaptığı gibi vay efendim siteme yorum yapın size listeyi göndereyim şeklinde değil, listeyi konu içerisinde paylaşacağım. Bu işlerle ilgilenenler backlinkin ne olduğunu bilirler ama ben yine de konuya bir açıklık getirmek istiyorum.

Backlink Nedir?

Webmaster aleminde bir siteden başka bir siteye verilen bağlantılara backlink adı verilir. Backlinkler bir sitenin itibarını ve arama sonuçlarındaki sırasını belirlemede oldukça büyük bir etkiye sahiptir. Profil backlinkler genel olarak görmezden gelinen veya pek önemsenmeyen backlinkler olarak bilinirler ama kaliteli profil backlinklerin siteye her zaman değer katacağını söyleyebilirim.
güncel profil backlink listesi

Paylaşacağım bu profil backlink listesini kendimde uyguluyorum. Ben bile daha hepsini bitiremedim. Fırsat buldukça listeden sıra ile seçip üye oluyorum ve sitemi ekliyorum. Vereceğim listede birçoğunuz belki siteleriniz eklemişsiniz ama hepsine eklemediğinize eminim. Bu arada sitelere nasıl linkinizi ekleyeceğinizi anlatmıyorum. Sadece siteleri sizlerle paylaşıyorum.

Profil backlink listesi

https://www.facebook.com/
https://twitter.com/
https://tr.linkedin.com/
https://www.youtube.com/
https://tr.pinterest.com/
https://disqus.com/
https://about.me/
https://dribbble.com/
https://soundcloud.com/
https://www.behance.net/
https://www.wattpad.com/
https://www.goodreads.com/
https://list.ly/
https://visual.ly/
https://www.colourlovers.com/
https://www.ted.com/
https://growth.org/
https://issuu.com/
https://www.quora.com/
https://weheartit.com/
https://www.imdb.com/
https://github.com/
https://www.symantec.com/
https://www.udemy.com/
https://www.theverge.com/
https://www.magcloud.com/
https://www.dead.net/
https://armorgames.com/
https://triberr.com/
https://www.ssense.com/en-tr

Profil backlinklerden oluşan liste şimdilik bu sitelerden ibarettir. Liste yeni siteler elime geçtiğinde tekrar güncellenecektir.

5 Yorumlar

 1. bu yazı çok işime yarıyıcak profil backlink listesi arıyodum tamda teşekkürler admin daha çok böyle yazı bekliyorum başarılar

  YanıtlayınSil
 2. Backlink' in ne demek olduğunu uzun zamandır merak ediyordum. Diğer sitelerde bu kadar açıklayıcı ve sade bir şekilde anlatım bulamamıştım. Teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 3. Hocam değişik .edu siteleri yerine gerçekten sektördeki otoriter siteleri koymanız hoşuma gitti. Listedeki her sitede ana sitenize yönlendirmeler düzgün olduğu sürece muazzam bir şekilde fayda sağlanabiliyor. Pinterest bunların en iyi örneği bence.

  YanıtlayınSil
 4. Backlink arşivi gibi bir yer olacak sanıyorum burası çünkü çok kaliteli backlink arşivi listesi var. Paylaşım için teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 5. Bu konu için teşekkürler. Kendi web sitemin popülerliğini artırmak için işime yarar bir içerik olacaktır.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Daha yeni Daha eski